Porcja zdrowia w owocowym musie

Owoce na zdrowie

Owoce na śniadanie to nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe rozwiązanie, które nie jest czasochłonne. Sposobów na porcję owoców w śniadaniu jest wiele. Po pierwsze: owoce mogą posłużyć jako dodatek do porannej owsianki lub zdrowego i pożywnego musli. Owoce to także doskonały sposób na przygotowanie koktajlu, który będzie niezwykle smacznym zastrzykiem energii. Jeżeli nie zwykliśmy jeść śniadań w domu, wówczas warto mieć ze sobą owocową przekąskę, np. owoc, smoothie, mus lub sałatkę, którą zjemy w dogodnej dla nas chwili. Warto pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, którego pomijanie nie służy naszemu zdrowiu i dobremu samopoczucie.

Owoce na śniadanie to dobry i szybki pomysł, o czym już wiemy, a jakie korzyści niesie za sobą regularne spożywanie owoców? Przede wszystkim owoce dostarczają nam cennych i łatwo przyswajalnych witamin, które wspomagają nasz układ odpornościowy, a także zwalczają wolne rodniki, chroniąc nas tym samym przed chorobami. Pięć porcji, tyle owoców powinniśmy zjadać w ciągu dnia, by móc cieszyć się zdrowiem. Warto również mieć na uwadze fakt, że owoce są niskokaloryczne, dlatego doskonale sprawdzą się jako słodka przekąska dla osób, które dbają o szczupłą sylwetkę.  

Owocowy (przy)mus

Owoce to obowiązkowy element codziennej diety, o czym warto pamiętać. Owoce możemy spożywać w różnej formie, najważniejsze jest to, by spożywać je regularnie. Jeżeli jesteśmy zwolennikami szybkich rozwiązań, wówczas śmiało możemy sięgać po przekąski przygotowane na bazie różnych owoców. Po jakie owocowe gotowce warto zatem sięgać? Przede wszystkim po te, w składzie których znajdziemy owoce. Zdecydowanie unikajmy produktów dosładzanych – nadmiar cukru jest szkodliwy. Czytanie etykiet może okazać się bardzo przydatne i pomocne, dlatego warto wyrobić w sobie ten dobry nawyk. Starajmy się sięgać po produkty, do produkcji których zostały wykorzystane owoce z lokalnych upraw, w ten sposób wspieramy lokalnych producentów, a także troszczymy się o planetę. Doskonałym rozwiązaniem na szybką i smaczną przekąskę, wypełnioną po brzegi owocami, będzie mus ovolovo. Niewielkich rozmiarów saszetka skrywa w sobie porcję najlepszych owoców, bez dodatku cukru i sztucznych konserwantów. Jedzmy zatem mus, na zdrowie!